[ II Kongres Społeczny 2017 ]                         Kongres Społeczny ESK [25-27 listopada 2016]       STRONA ARCHIWALNA

Koncert „Requiem Ludowe” - KWADROFONIK & ADAM STRUG

26 LISTOPADA 2016 | godz. 20:00
plac Uniwersytecki 1 we Wrocławiu
14
Nov

Koncert „Requiem Ludowe” – KWADROFONIK & ADAM STRUG

Wydarzeniem towarzyszącym Kongresowi będzie koncert Zespołu Kwadrofonik i Adama Struga „Requiem Ludowe” 26 listopada 2016 r. we wrocławskim Kościele Uniwersyteckim.

 Jest to kolejny projekt zespołu Kwadrofonik inspirowany muzyką tradycyjną, do którego kwartet zaprosił śpiewaka Adama Struga. Tym razem klasycznie wykształceni muzycy mierzą się z polską ludową muzyką żałobną. Zróżnicowane instrumentarium i interpretacje Adama Struga składają się na niezwykłą opowieść o odchodzeniu. „Requiem ludowego” powinien posłuchać każdy. Głównym powodem jest uniwersalny temat, czyli śmierć i wszystko to, co może nas po niej czekać. Fascynująca jest też różnorodność dzieła, ponieważ XIX-wieczne pieśni pogrzebowe i melodie barokowe zostały zaaranżowane na fortepiany i instrumenty perkusyjne w duchu współczesnej kameralistyki i z elementami eksperymentalnymi. Na koncert składaj się dziesięć utworów, podzielonych na trzy części:

„Śmierć”, „Wędrówkę” i „Wieczność”. Każda ma właściwy sobie nastrój i powagę, nie towarzyszy im jednak zbędny patos, ich treść jest wymagająca, ale równocześnie przejmująca i zrozumiała dla każdego.

W 2015 roku „Requiem Ludowe” otrzymało nominację do prestiżowej nagrody Koryfeusz Polskiej Muzyki w kategorii „Wydarzenie Roku”!

muzyka: Kwadrofonik
słowa: tradycyjne
śpiew: Adam Strug
fortepian: Emilia Sitarz
fortepian: Bartek Wąsik
instrumenty perkusyjne: Magdalena Kordylasińska
instrumenty perkusyjne: Miłosz Pękala

Adam Strug – śpiewak i instrumentalista, popularyzator pieśni polskich. Jest założycielem zespołu śpiewaczego Monodia Polska, który specjalizuje się w wykonaniach pieśni przekazywanych w tradycji ustnej. Ma na koncie dwa albumy autorskie: Adieu oraz Strug. Leśmian. Współtwórca wielu innych projektów muzycznych, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej.

REZERWACJA BILETÓW
pod adresem mailowym: biuro@kulturawartosci.pl, telefonicznie 71 715 96 01 oraz poprzez formularz na naszej stronie. WYDARZENIE BEZPŁATNE

 

 

 

Więcej informacji dot. wydarzenia >>

Leave a Reply